Yokohama
V107E
MSRP: $735.00
Out of stock
| Size | 2454518, P245/45R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 26.68 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 96W |
| Load Index | 96 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 0 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 240 AA A |