Antares
Grip 20
MSRP: $121.63
Out of stock
| Size | 1657013, P165/70R13 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 13" |
| Outside Diameter | 22.09 |
| Wheel Width Min | 4" |
| Wheel Width Max | 5.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 88S |
| Load Index | 88 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 8 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |