Antares
Ingens-Locus
MSRP: $369.33
Availability: 67 in stock
| Size | 2954021, P295/40R21 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 30.29 |
| Wheel Width Min | 9.5" |
| Wheel Width Max | 12" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 111W |
| Load Index | 111 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |