Antares
Ingens-Locus
MSRP: $220.24
Availability: 239 in stock
| Size | 2254019, P225/40R19 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 26.09 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 93W |
| Load Index | 93 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |