Antares
Goliath AT
MSRP: $374.69
Out of stock
| Size | 2657017, LT265/70R17 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 31.61 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 121R |
| Load Index | 121 |
| Speed Rating | R |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | E |
| tireSizeType | Metric |