Antares
Goliath AT
MSRP: $381.01
Availability: 72 in stock
| Size | 2856018, P285/60R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 31.46 |
| Wheel Width Min | 8" |
| Wheel Width Max | 10" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 116T |
| Load Index | 116 |
| Speed Rating | T |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |