Antares
Deep Digger
MSRP: $545.79
Availability: 25 in stock
| Size | 35125022, 35x12.50R22LT E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 34.5 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 117Q |
| Load Index | 117 |
| Speed Rating | Q |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | E |
| tireSizeType | Flotation |