Antares
Deep Digger
MSRP: $301.91
Out of stock
| Size | 3095015, 30x9.50R15LT C |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 29.5 |
| Wheel Width Min | 6.5" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 104S |
| Load Index | 104 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | C |
| tireSizeType | Flotation |