Antares
Ingens EV
MSRP: $195.63
Availability: 396 in stock
| Size | 2155018, P215/50R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 26.46 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 7.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 92V |
| Load Index | 92 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | Yes |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |