Antares
Ingens EV
MSRP: $181.77
Out of stock
| Size | 2055517, P205/55R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 25.88 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 91V |
| Load Index | 91 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | Yes |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |