Antares
Majoris M5
MSRP: $268.54
Out of stock
| Size | 2554020, P255/40R20 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 28.03 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 10" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 101W |
| Load Index | 101 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |