Antares
Majoris R1
MSRP: $372.71
Availability: 62 in stock
| Size | 3054022, P305/40R22 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 31.61 |
| Wheel Width Min | 10" |
| Wheel Width Max | 12" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 114V |
| Load Index | 114 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |