Antares
Ingens A1
MSRP: $90.18
Out of stock
| Size | 1656014, P165/60R14 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 14" |
| Outside Diameter | 21.8 |
| Wheel Width Min | 4.5" |
| Wheel Width Max | 5.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 75H |
| Load Index | 75 |
| Speed Rating | H |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 360 B A |