Antares
Majoris M5
MSRP: $295.40
Out of stock
| Size | 2953022, P295/30R22 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 28.97 |
| Wheel Width Min | 10" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 103Y |
| Load Index | 103 |
| Speed Rating | Y |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |