Antares
Majoris M5
MSRP: $277.08
Availability: 20 in stock
| Size | 2553022, P255/30R22 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 28.02 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 95W |
| Load Index | 95 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |