Antares
Majoris M5
MSRP: $226.88
Availability: 67 in stock
| Size | 2453020, P245/30R20 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 25.79 |
| Wheel Width Min | 8" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 90W |
| Load Index | 90 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |