Antares
Majoris M5
MSRP: $260.42
Out of stock
| Size | 2453022, P245/30R22 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 27.79 |
| Wheel Width Min | 8" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 92W |
| Load Index | 92 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |