Antares
SMT A7
MSRP: $206.01
Out of stock
| Size | 20514, 205R14 C |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 14" |
| Outside Diameter | 26.91 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 6.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Temporary |
| Service Desc. | 109S |
| Load Index | 109 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | C |
| tireSizeType | Commerial |