Antares
SMT A7
MSRP: $142.81
Out of stock
| Size | 1758014, P175/80R14 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 14" |
| Outside Diameter | 25.02 |
| Wheel Width Min | 4.5" |
| Wheel Width Max | 6" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 92S |
| Load Index | 92 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |