Antares
Grip 20
MSRP: $275.03
Out of stock
| Size | 2657017, P265/70R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 31.61 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 115S |
| Load Index | 115 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |