Antares
Grip 20
MSRP: $310.04
Out of stock
| Size | 31105015, 31x10.50R15LT C |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 30.51 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | Winter |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 109Q |
| Load Index | 109 |
| Speed Rating | Q |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | C |
| tireSizeType | Flotation |