Antares
Grip 20
MSRP: $129.37
Out of stock
| Size | 1657014, P165/70R14 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 14" |
| Outside Diameter | 23.09 |
| Wheel Width Min | 4" |
| Wheel Width Max | 5.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 81T |
| Load Index | 81 |
| Speed Rating | T |
| Tread Depth (32nds) | 8 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |