Antares
Grip 20
MSRP: $192.45
Out of stock
| Size | 18514, 185R14 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 14" |
| Outside Diameter | 25.94 |
| Wheel Width Min | 5" |
| Wheel Width Max | 6" |
| Season | Winter |
| Service Type | Temporary |
| Service Desc. | 102Q |
| Load Index | 102 |
| Speed Rating | Q |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Commerial |