Antares
Majoris R1
MSRP: $411.13
Out of stock
| Size | 2555019, P255/50R19 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 29.04 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 107V |
| Load Index | 107 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | Yes |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |