Antares
Ingens A1
MSRP: $255.69
Out of stock
| Size | 2055516, P205/55R16 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 24.88 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 94V |
| Load Index | 94 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | Yes |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |