Antares
Ingens A1
MSRP: $142.28
Out of stock
| Size | 2056016, P205/60R16 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 25.69 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 92H |
| Load Index | 92 |
| Speed Rating | H |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |