Antares
Ingens A1
MSRP: $207.50
Availability: 50 in stock
| Size | 2553518, P255/35R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 25.03 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 10" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 94W |
| Load Index | 94 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |