Antares
Ingens A1
MSRP: $169.76
Out of stock
| Size | 2256016, P225/60R16 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 26.63 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 8" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 98H |
| Load Index | 98 |
| Speed Rating | H |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |