Antares
Ingens A1
MSRP: $143.33
Availability: 28 in stock
| Size | 2056515, P205/65R15 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 25.49 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 94H |
| Load Index | 94 |
| Speed Rating | H |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |