Antares
Comfort A5
MSRP: $216.71
Out of stock
| Size | 2357016, P235/70R16 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 28.95 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 8" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 106H |
| Load Index | 106 |
| Speed Rating | H |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |