Antares
Comfort A5
MSRP: $218.75
Availability: 33 in stock
| Size | 2257016, P225/70R16 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 28.4 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 7.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 107S |
| Load Index | 107 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |