Antares
Comfort A5
MSRP: $302.70
Out of stock
| Size | 2557016, P255/70R16 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 30.06 |
| Wheel Width Min | 6.5" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 111S |
| Load Index | 111 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |