Antares
Comfort A5
MSRP: $250.99
Out of stock
| Size | 2257515, P225/75R15 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 28.29 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 7.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 102S |
| Load Index | 102 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |