Antares
AN-Locus
MSRP: $194.30
Out of stock
| Size | 2355017, P235/50R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 26.25 |
| Wheel Width Min | 6.5" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 96W |
| Load Index | 96 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |