Antares
AN-Locus
MSRP: $199.22
Out of stock
| Size | 2454518, P245/45R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 26.68 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 100W |
| Load Index | 100 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | Yes |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |