Antares
Blitzk RS
MSRP: $330.17
Out of stock
| Size | 2653518, P265/35R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 25.3 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 97W |
| Load Index | 97 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |