Antares
Blitzk RS
MSRP: $255.71
Availability: 14 in stock
| Size | 2054517, P205/45R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 24.26 |
| Wheel Width Min | 6.5" |
| Wheel Width Max | 7.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 88W |
| Load Index | 88 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |