Yokohama
Avid S35A
MSRP: $876.00
Out of stock
| Size | 2854021, P285/40R21 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 29.98 |
| Wheel Width Min | 9.5" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 109V |
| Load Index | 109 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | N0 - Porsche |
| uTQG | 440 A A |