Pirelli
Winter 240 SottoZero Serie II
MSRP: $773.00
Availability: 4 in stock
| Size | 2353519, P235/35R19 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 25.48 |
| Wheel Width Min | 8" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 87V |
| Load Index | 87 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | N1 - Porsche |