Pirelli
Scorpion Verde
MSRP: $760.00
Out of stock
| Size | 2554020, P255/40R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 28.03 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 10" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 101V |
| Load Index | 101 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 400 AA A |