Pirelli
P Zero (PZ4-Sport)
MSRP: $1,022.00
Availability: 21 in stock
| Size | 2654521, P265/45R21 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 30.39 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 10" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 104W |
| Load Index | 104 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | Yes |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 280 AA A |