General
GRABBER HTS60
MSRP: $465.00
Out of stock
| Size | 2555019, P255/50R19 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 29.04 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 107H |
| Load Index | 107 |
| Speed Rating | H |
| Tread Depth (32nds) | 12 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| warrantyMileage | 80000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 660 A A |