Pirelli
Scorpion Winter
MSRP: $707.00
Out of stock
| Size | 2655519, P265/55R19 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 30.48 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 109H |
| Load Index | 109 |
| Speed Rating | H |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | * - MINI, MO - Mercedes-Benz |