Nitto
Terra Grappler G2X
MSRP: $521.00
Out of stock
| Size | 35125018, 35x12.50R18LT LRF |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 35 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 128R |
| Load Index | 128 |
| Speed Rating | R |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Flotation |
| loadRange | LRF |