Nexen
CP662
MSRP: $348.34
Out of stock
| Size | 2254518, P225/45R18 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 25.97 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 95V |
| Load Index | 95 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |