Toyo
Open Country HT II
MSRP: $483.00
Out of stock
| Size | 2856018, P285/60R18 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 31.46 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 120V |
| Load Index | 120 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| warrantyMileage | 112000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 740 A A |