Falken
Ziex ZE960 AS
MSRP: $418.10
Availability: 5 in stock
| Size | 2455518, P245/55R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 28.61 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 103W |
| Load Index | 103 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 70000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 540 A A |