Falken
Ziex ZE960 AS
MSRP: $394.47
Availability: 2 in stock
| Size | 2355018, P235/50R18 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 27.25 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 101W |
| Load Index | 101 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| warrantyMileage | 70000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 540 A A |