Falken
Ziex ZE960 AS
MSRP: $387.35
Out of stock
| Size | 2454518, P245/45R18 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 26.68 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 100V |
| Load Index | 100 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| warrantyMileage | 105000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 640 A A |