Falken
Ziex ZE960 AS
MSRP: $347.63
Out of stock
| Size | 2355017, P235/50R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 26.25 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 96V |
| Load Index | 96 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 105000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 640 A A |